Shkolla e çudirave! Shikoni sa pa kuptim janë këto pamje

Shkolla e çudirave! Shikoni sa pa kuptim janë këto pamje

15:15, 13/09/2019

Studentët e bezdisshëm nga e gjithë bota kanë ndarë gabimet më të çuditshme që kanë hasur në ambientet e shkollave të tyre.

Në një grup imazhesh zbavitëse të përpiluar në Bored Panda, janë postuan një seri pamjesh mjaft të çuditshme.

Mjafton të shikoni fotografitë e mëposhtme për të kuptuar se për çfarë bëhet fjalë:

Kjo orë muri është vendosur në një vend krejt të papërshtatshëmImage

Një reklamë publicitare në një autobus shkolle tregon se duhet hequr dorë nga duhani por duket se mesazhi është dhënë në formë të gabuar pasi krejt ‘pa dashur’ është shkruar: ‘hiq dorë nga shkolla’. Image

Këto tualete të reja në një shkollë duket se janë bërë vërtet pa plan dhe projekt pasi janë lënë krejt zbuluar dhe në këtë mënyrë nuk mund të ruash aspak intimitetin apo privatësinë. Gjithçka është e dukshme për këdo ndodhet në të njëjtin moment me ju në këtë tualet dhe anasjelltas.Image

Interesante idea e vendosjes së një monitori mbi një shtyllë dhe…asgjë nuk shfaqet në murImage

Kjo frazë mirëseardhje në këtë shkollë është shkruar krejt pa sensImage

Një freskuese krejt jo funksionaleImage

Një derë në ajër dhe në një lartësi ku për të mbërritur duhet të fluturoshImage

Ku shkojnë këto shkallë?Image

Krejt jashtë përdorimit…Image

Pa kuptim!Image

Çfarë është shkruar në këtë derë?Image

Një botë krejt të re! Një student i paidentifikuar ndau një fotografi të një harte në internet e cila duket krejt pa kuptimImageMarrë nga: dailymail.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco