FOTO/ Krijon skulptura unike me orë të vjetra

FOTO/ Krijon skulptura unike me orë të vjetra

11:40, 11/09/2019

‘Emri im është Dan Tanenbaum dhe jam një sipërmarrës i teknologjisë me një avantazh krijues. Kam qenë një koleksionist i orareve të imta për rreth 20 vjet dhe gjithmonë kam qenë i magjepsur nga ndërlikimeve e lëvizjeve që përforcojnë saktësinë në këto objekte speciale.

Fillova të ndërtoj motoçikleta në miniaturë ekskluzivisht duke përdorur këto pjesë orash të hedhura jashtë përdorimit. Ndërsa vazhdoja të ndërtoja këto motoçikleta të vockla, fillova t'i bëj ato gjithnjë e më të ndërlikuara. 

Çdo krijim do të marrë rreth 30-50 orë për të përfunduar në varësi të madhësisë dhe ndërlikimeve të punës. 

Me një vështrim të veçantë për këto krijime të një lloji steampunk, unë vazhdoj të përqendrohem në prodhimin e një pune më të ndërlikuar ndërsa arti im vazhdon të evoluojë’.

Marrë nga: parismatch.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco