VIDEO/ Pamje të një bote tjetër nga shkretëtira e rrallë në Etiopi

VIDEO/ Pamje të një bote tjetër nga shkretëtira e rrallë në Etiopi

14:36, 09/09/2019

Mund të duket si nga një planet tjetër, por ky peizazh i thyer ndodhet në Etiopi!

Bridget Thackëray, 25 vjeç, vizitoi shkretëtirën Danakil në Etiopi me shoqëruesin e saj të udhëtimeve, fotografin Topher Richëhite në qershor të 2019.

Shkretëtira Danakil është një nga vendet më të ulëta dhe më të nxehta në planetin Tokë, dhe është e ndotur me tarracat e squfurit dhe me pamje të botës tjetër.

Këto tarraca ofrojnë pamje me të vërtetë mbresëlënëse dhe janë në ngjyra të larmishme duke filluar nga tone të ndryshme të së gjelbrës në ngjyrë të verdhë dhe portokalli.

Marrë nga: catersnews.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco