Të shkrepura në momentin e duhur, imazhet që krijojnë iluzione optike

Të shkrepura në momentin e duhur, imazhet që krijojnë iluzione optike

14:09, 09/09/2019

Nga një njeri që duket sikur është duke ecur mbi ujë në një balenë që ka krijuar një ylber të vogël teksa hedh ujë në ajër, këto foto të mrekullueshme janë kapur fiks në momentin e duhur.

Dhe fotot më të mira janë në teori gjithçka në lidhje me kohën e përsosur ‘të ngrirjes’ së imazhit, siç tregon kjo galeri zbavitëse e iluzioneve optike:

Duket sikur ky qen i vogël është duke fluturuarImage

Pulëbardha po fluturonte mbi ta kur është shkrepur fotojaImage

Fiks para zhytjesImage

Një fotografi që çdokush do e dëshironteImage

Duket sikur është duke vallëzuar apo jo?!Image

Ky gjel ka sulmuar vogëlushinImage

Vrap për një thërrime ushqimImage

Kur qeni tregon më shumë dashuri nga sa ne kemi nevojëImage

Flutura ka qendruar mbi hundën e macesImage

Balena ka krijuar një ylber i cili zgjat vetëm pak sekondaImage

Para zhytjes në baltëImage

Sikur po ecën mbi ujëImage

Përpara se e gjithë fytyra tëmbulohet me çamçakëzImageMarrë nga: thesun.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco