Pamje të mrekullueshme: ylber rozë para lindjes së diellit

Pamje të mrekullueshme: ylber rozë para lindjes së diellit

11:15, 09/09/2019

Një fotograf u shpërblye me një ylber të rrallë rozë pasi ishte zgjuar herët për të kapur agimin dhe lindjen e diellit.

Sinclair Cunningham, 43 vjeç, ishte jashtë në fshat të martën në mëngjes duke kërkuar të rrëmbejë një agim të mrekullueshëm rozë por u shpërblye me një surprizë edhe më të madhe.

Në tetë vjet të fotografimit, fotografi i vetëpunësuar nuk kishte parë kurrë një ylber rozë, i cili ka tendencë të ndodhë ose gjatë lindjes së diellit ose perëndimit të diellit.

Iluzioni i mahnitshëm u shfaq në qiell në orën 6 të mëngjesit pranë ‘pemëve të puthjes’ në Kinghorn, Fife.

Sinclair tha: 'U ktheva dhe pashë ylberin rozë dhe thjesht u pozicionova për ta kapur këtë imazh të mrekullueshëm dhe këtë fenomen të veçantë natyror. Ishte një moment fantastik, lindja e diellit para meje dhe shiu që pritej të fillonte pas meje.

Sinclair ka fotografuar peizazhe për tetë vjet dhe po mendon ta përfshijë qëllimin në një kalendar që bën çdo vit.

Marrë nga: dailymail.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco