VIDEO/ Eksplorues qytetesh, Stiven zbulon ishullin e braktisur pjesë e filmave të James Bond

VIDEO/ Eksplorues qytetesh, Stiven zbulon ishullin e braktisur pjesë e filmave të James Bond

12:58, 06/09/2019

Një eksplorues qytetesh ndeshi në një ishull të braktisur i cili paraqitej në xhirimet e James Bond.

Kuriozi, Stephen Pamaran dhe miku i tij gjetën një varkë në Nagasaki, Japoni, e cila u përdor në bllokun e pritjeve të vitit 2012 ‘Skyfall’.
Ai u intrigua nga ishulli pasi e zbuloi në Instagram dhe tha se ndjehej sikur ndodhej në një 'botë fantastike'.

Ishulli i paprekur është i mbushur me rrënoja dhe duket tamam si ai në filmin e Bond.

Ajo u përdor në skenën ikonike me Raoul Silva, ku ai e sfidon Bondin  të gjuajë me armë një gotë mbi kokën e Severine.

Stephen, i cili gjithashtu ka eksploruar Forest Suicide, Fukushima dhe Battleship Island, tha se momentalisht ndodhej diku ku gjithmonë do të dëshironte të shkonte.

Ai tha: ‘Asnjë fjalë nuk mund të përshkruajë si është ky vend, por ndjehej sikur je në një lloj bote fantazie. Ishte joreale dhe thjesht duhet ta provosh. Kur pashë për herë të parë fotografitë e vendit, menjëherë dëshirova të shkoj. Vetëm duke parë fotot dhe historinë, unë e dija se ishte vendi i parë që çdo eksplorues qytetesh do të ëndërronte të shikonte.’

Marrë nga: catersnews.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco