FOTO/ Mëzi i vogël, që i shpëtoi bombardimeve në Aleppo

FOTO/ Mëzi i vogël, që i shpëtoi bombardimeve në Aleppo

13:09, 22/08/2019

Një mëzi të vogël me emrin Sham al-Agha i është këputur këmba nga bombardimet e regjimit sirian në Aleppo disa muaj më parë.

Por, nuk e kanë braktisur.  Tani mëzi është dërguar në një zonë të mbrojtur nga rebelët në afërsi të kufirit me Turqinë dhe atij i kanë vendosur një gjymtyrë artificiale, punuar aty, në atë zonë.

Shihni fotot prekëse:

Image

Image

Image

Image

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco