VIDEO/ Misteri i ishullit të mbushur me lepuj

VIDEO/ Misteri i ishullit të mbushur me lepuj

13:50, 20/08/2019

Imagjinoni një ishull të mbushur me lepuj. 

Onkunoshima është një ishull i vogël në Detin e Brendshëm të Japonisë dhe quhet "Ishulli i Lepurit" për shkak të mijëra lepujve të egër që bredhin në tokë. 

Askush nuk e di saktësisht se si arritën atje, por që nga fundi i Luftës së Dytë Botërore, lepujt kanë bërë atë që bëjnë më mirë ... u shumuan dhe shtuan vazhdimisht duke e bërë edhe më të veçantë ishullin dhe më tërheqës për vizitorët.

Sipas një teorie ata janë sjellë në ishull nga njerëzit pasi një shkollë që mbante një numër të madh të tyre nuk po mundej më të përballonte shpenzimet dhe i sollën në këtë ishull. Por ende nuk ka një teori të saktë dhe të qartë se si përfunduan në Okunoshima.

Marrë nga: greatbigstory.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco