VIDEO/ Sportistja që mposht gravitetin

VIDEO/ Sportistja që mposht gravitetin

09:56, 20/08/2019

Kyra Poh dëshironte të bëhej një astronaute, në mënyrë që të mund të fluturonte. Pastaj ajo zbuloi rrëshqitje në ambiente të mbyllura dhe e ka bërë të mundur këtë gjë me tunelet vertikale të erës. 

Sot, ajo është një nga konkurrentet më të mirë të sportit e cila arrin të kryejë shumë numra duke kërcyer, duke u rrotulluar dhe kryer akrobaci në ajër. 

17-vjeçarja nga Singapori ka fituar më shumë se 30 medalje në garat e rrëshqitjes në ajër në të gjithë botën dhe mban tre rekorde botërore të Guinness.

Poh tregon po ashtu se si ky sport po bëhet pjesë e jetës së shumë vajzave të reja që kanë filluar të praktikojnë frymëzuar edhe prej saj. 

Marrë nga: greatbigstory.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco