VIDEO/ Njihuni me njeriun që ushqen 8000 papagaj

VIDEO/ Njihuni me njeriun që ushqen 8000 papagaj

09:36, 20/08/2019
A+ Aa A-

Dy herë në ditë, Joseph Sekar shkon në çatinë e dyqanit të tij të riparimit të kamerave në Chennai, Indi dhe ushqen 8000 papagajtë e tij. 

Ai ka vërtet 8,000 zogj, që i ushqen dy herë në ditë. Ai shpenzon 40% të të ardhurave të tij për të ushqyer zogjtë, të cilët ishin shpërngulur pas përmbytjeve të Azisë Juglindore 2006. 

Është shumë, por për Jozefin, asgjë nuk sjell më shumë gëzim sesa të shikosh zogjtë që fluturojnë dhe të dish se janë të ushqyer dhe të shëndetshëm. 

Marrë nga: greatbigstory.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco