VIDEO/ Ky gjarpër nuk ngopet së ngrëni veten!

VIDEO/ Ky gjarpër nuk ngopet së ngrëni veten!

13:14, 18/08/2019
A+ Aa A-

Ky gjarpër është duke ngrënë veten e tij…

Nuk mungojnë rastet kur një gjarpër kanibal ha një tjetër gjarpër. Por ekziston një lloj i veçantë që quhet gjarpri Mbret dhe që për çudi ha veten e tij. Ata kapen me bishtin e tyre duke menduar se janë duke ngrënë një tjetër gjarpër të llojit të tyre deri në momentin e kafshimit kur edhe kuptohet se janë duke ngrënë veten e tyre.

Duket se ky gjarpër Mbret nuk heq dorë lehtë nga preja që në këtë rast është bishti e një pjesë e trupit të tij por vazhdon ushqehet edhe pse fillon të gjakoset vazhdimisht.

Dikush po përpiqet ta ndalojë por duket e pamundur. Derisa më në fund gjarpëri dorëzohet dhe e lëshon bishtin e tij. Në përpjekjet e tij për ushqim ky gjarpër thuajse gëlltiti një pjesë të mirë të trupit dhe edhe pse i zoti u gjakos në gishta me vështirësi e bindi atë të mos hajë veten.

Marrë nga: dailymail.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco