VIDEO/ Pas këtyre pamjeve e sigurt që do qëndroni larg anijeve

VIDEO/ Pas këtyre pamjeve e sigurt që do qëndroni larg anijeve

11:35, 18/08/2019

Pasi të shikoni këto pamje me siguri nuk do dëshironi të hipni në një anije. Këto dallgë gjigante janë filmuar në një anije shpëtimi e cila mund të përballojë stuhitë. Dhe shikoni pak se sat ë larta janë ato…

Duhet të mendoni se këto anije emergjence ndeshen shpesh me dallgë të tilla dhe me një det kaq të egërsuar.

Pamjet vijnë nga Deti i Veriut i cili është pjesë e oqeanit Atlantik dhe është deti më i ftohtë në botë. Stuhitë e erës janë të shpeshta në këtë det dhe ka shumë anije peshkimi në të të cilët çdo ditë do të luteshin për një barkë shpëtimi.

Dallgët janë aq të larta sa shpesh duken edhe joreale.

Natyrisht për anëtarët e ekuipazhit nuk ka kuptim fjala, ‘sëmurë nga deti’ pasi duket se janë mësuar më së miri.

Marrë nga: dailymail.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco