7 fakte historike që nuk i keni ditur

7 fakte historike që nuk i keni ditur

08:56, 18/08/2019

Duket se sado përpiqen ta mbajnë fshehur, e shkuara historike arrin të dalë në pah. Ndryshe nga ç’keni lexuar në librat e historisë, ky artikull do t’ju njohë me disa të vërteta interesante.

1. Shërbyesit/et e faraonëve egjiptianë ishin të zhytur në mjaltë.Image

2. Kristofer Kolombi u betua se pa sirena gjatë udhëtimeve të tij.Image

3. George Washington mund t'i shtypte arrat me mollëzat e gishtërinjveImage

4. Presidenti Abraham Lincoln ishte një kampion wrestling-uImage

5. Gjenerali meksikan, Santa Anna organizoi një funeral për këmbën e tij të humbur në luftëImage

6. Napoleon Bonaparti u sulmua dikur nga lepujt.Image

7. Hitleri dhe Mussolini u nominuan që të dy për çmimin NobelImage

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco