FOTO/ Shkallë që do t’ju habisin si janë ndërtuar

FOTO/ Shkallë që do t’ju habisin si janë ndërtuar

12:18, 12/08/2019

Nga xham i rrezikshëm për rrëshqitje deri tek qilima që shkaktojnë dhimbje koke vetëm duke i parë, këto grupe shkallësh janë dizajnuar aq keq, madje mund të ju shkaktojnë edhe dëmtime përveç konfuzionit. 

Dështimet zbavitëse, të cilat janë grumbulluar nga njerëz nga e gjithë bota, janë vendosur në një galeri nga Bored Panda.  

Njëra nga fotografitë tregon një grup shkallësh kaq të pjerrëta, sa që do t’ju duhen këmbë prej çeliku për t’i ngjitur ato ndërsa një imazh tjetër zbulon një palë shkallë që përplasen në një mur dhe nuk vazhdojnë më tej pasi muri pengon. 

Nga mënyra se si janë ndërtuar këto shkallë me siguri do ju bëjnë të mendoheni gjatë përpara se të hidhni një hap.

Marrë nga: boredpanda.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco