VIDEO/ Krijuesja e ushqimeve argëtuese për fëmijët

VIDEO/ Krijuesja e ushqimeve argëtuese për fëmijët

11:50, 12/08/2019

Në Japoni, fëmijët sjellin kuti ushqimesh në shkollë me vete për drekë, dhe Tomomi Maruo ka një aftësi për t'i bërë këto vakte edhe më të shijshme, argëtuese dhe shumë të dashura për fëmijët. 

Si një artiste ushqimi, ajo mund të kaloje deri në një orë çdo ditë duke krijuar karaktere plotësisht të ngrënshme për fëmijët të quajtura charaben. 

Talenti i saj për hartimin e këtyre karabeve të ndërlikuara ka bërë që ajo të mësojë klasa të vogla për të tjerët, të etur për të zotëruar aftësitë. 

Marrë nga: greatbigstory.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco