FOTO/ Të punosh si agjente imobiliare, këto janë çuditë që ndesh!

FOTO/ Të punosh si agjente imobiliare, këto janë çuditë që ndesh!

09:57, 12/08/2019

Profesioni i agjentes së pasurive të paluajtshme është në të vërtetë në një kontakt të vazhdueshëm me ambientet më intime të këtyre personave. 

Kush është përgjegjës për të shitur një shtëpi duhet, me doemos, ta vizitojë atë, të zbulojë pikat e forta dhe të dobëta të saj dhe të dijë ta përshkruajë pothuajse sikur të ishte e tij. 

Nga ana tjetër, aftësia shpesh qëndron pikërisht tek kjo: të qenit në gjendje ta bëjë një ambient tërheqës, edhe nëse ka shumë pak vlerë. 

Hapësirat e ndarjes, muret, arredimi ... shijet janë të larmishme, por ato mund të arrijnë në "ekstreme"  me të cilat vetëm një agjent i pasurive të patundshme që duhet të shesë shtëpinë e di se sa e vështirë është të detyrohesh të merresh.

Dhe kjo është pikërisht ajo që agjentja Vanessa Van Winkle dëshironte të tregonte, duke ndarë me të gjithë brendësinë unike të disa shtëpive që ajo dhe kolegët e saj kanë vizituar për shitje.  

Të çuditshme, të komplikuara, dhe disa me një shije shumë të keqe në arredim ... Shtëpitë që do të shihni janë të gjitha këto! Kënaquni duke i shikuar me ne: kush e di frymëzojnë ide të reja të projektimit...

1. Tualet i gjithi i verdhë dhe me statuja të antikitetit kudo në tëImage2. Dhoma që duket sikur na çon në një botë tjetër
Image3. Vaskë në dhomën e gjumit e cila është e gjitha ngjyrë rozëImage4. Ky ndërtues po që e di se ku ndodhet qendra e këtij tavaniImage5. Një tualet është vërtet minimalistImage6. Vaskë me pamje nga shkallëtImage7. Duket si një makth kjo vaskëImage8. Dy tualete bashkë?!Image9. Një pasion i jashtëzakonshëm për luletImage10. Tualet dhe kuzhinë bashkëImage11. Duhet të ishte e kundërta apo jo?! Dritarja 'e derës' duhet të ishte sipër dhe jo poshtëImage12. 2 pasqyra tërësisht jashtë funksionitImage13. E habitshme pasi kjo pasqyrë nuk duhet aspakImageMarrë nga: curioctopus.it-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco