VIDEO/ Ju njohim me mbretin e dollarëve fals

VIDEO/ Ju njohim me mbretin e dollarëve fals

09:04, 12/08/2019

Nuk është sekret se shumica e parave që shihni në filma ose video muzikore janë false, por ajo që mund të ju befasojë është se shumica e tyre vijnë nga një burim. 

Biznesmeni i pasur Rich RJ. Rappaport filloi ‘RJR Props’ nëntë vjet më parë si një dyqan shërbimi por specialiteti i tij janë paratë e rreme.

Siç mund ta imagjinoni, krijimi i parave të rreme është një përpjekje që ndiqet nga afër nga autoritetet federale, kështu që ky person duhet të jetë shumë i kujdesshëm dhe të mund të sigurojë që lekët që krijon të mos dalin kurrë në qarkullim.

Marrë nga: greatbigstory.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco