VIDEO/ Motoçikleta e së ardhmes, ‘e gjelbër’ pa naftë pa gaz

VIDEO/ Motoçikleta e së ardhmes, ‘e gjelbër’ pa naftë pa gaz

08:17, 24/07/2019

Nuk është një skenë filmi fantashkencë por është motoçikleta e parë e krijuar në 3D dhe për më tepër plotësisht funksionale.

Quhet NERA për shkak edhe të ngjyrës së saj dhe është krijuar nga Now Lab dhe Big Rep të cilët kanë vërtet krenari për këtë krijim të tyre sepse është vërtetë me tipare futuristike.

Peshon vetëm 60kg dhe ka goma pa ajër dhe një strukturë vërtet mbresëlënëse.

‘Kjo motoçikletë dhe prototipet e tjera çojnë larg kufijtë e e realitetit inxhinierik’, tha DR. Stephan Beyer, CEO dhe bashkë-themelues i BigRep. Dritat Led të personalizuara janë një mga tiparet inovatore të saj.

Për ndërtimin e NERA-s janë thyer kufijtë e inxhinierisë tradicionale mekanike.

Marrë nga: cnn.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco