VIDEO/ Dolce & Gabanna nxjerr në shitje super-vilën, 6.5 milionë euro

VIDEO/ Dolce & Gabanna nxjerr në shitje super-vilën, 6.5 milionë euro

15:02, 23/07/2019

Një vilë siciliane luksoze buzë detit në pronësi të stilistëve të modës Stefano Gabbana dhe Domenico Dolce është nxjerrë në shitje për 6.5 milione euro.

Gjashtë dhoma gjumi, me nëntë ndertesa, janë në ishullin vullkanik të Strombolit në arkipelagun e Eolisës së Siçilisë dhe u krijua kur zhvilluesit bashkuan tre ndërtesa lokale, duke e mbajtur pasurinë në stilin e arkitekturës klasike mesdhetare.

Stili i nënshkrimit të Dolce & Gabbana shihet në të gjithë shtëpinë dekadente, me secilën suitë në ngjyrën e vet dhe sofat dhe orenditë e buta të përfunduara në pëlhurat e shtëpisë së modës, thotë përshkrimi i dhënë nga agjenti i tyre i pasurisë.

Shtëpie e pushimit ekstravagante është një nga të shumtat në portofolin e ish çiftit që vlerësohet të jetë me vlerë prej 1.5 miliardë dollarësh secila. 

Marrë nga: dailymail.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco