VIDEO/ E habitshme rikat ndjekin pa u ndalur krokodilin

VIDEO/ E habitshme rikat ndjekin pa u ndalur krokodilin

11:28, 23/07/2019

Ndoshta disa prej nesh e dinë se ka një fjalë të mrekullueshme "monachopsis" për të përshkruar një ndjenjë që shumica prej nesh e kanë provuar dhe është ndjenja e të ndjerit e/i përjashtuar ndaj një ambienti të caktuar pa ndonjë arsye specifike.

E njëjta ‘ndjesi’ ka ndodhur edhe me këtë aligator i cili shfaqet në video teksa ndiqet nga disa zogj të vegjël rose.

Me siguri edhe ai po ndodhet në një situatë të pazakontë dhe tërësisht në mënyrë rastësore. Duket e habitshme por pavarësisht rrezikut këto rosa të vogla nuk ndalojnë në ndjekjen e kafshës. 

@Bored Panda/f.h-SYRI.NET

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco