Raportonte vrasje të dyfishtë, policja doli në media me filtër facebook-u

Raportonte vrasje të dyfishtë, policja doli në media me filtër facebook-u

08:32, 23/07/2019

Rreshterja Janelle Shoihet duket se teksa është duke mbajtur një konferencë gabimisht ka aktivizuar një filtër "cat filter" në Facebook që po përdorej gjatë një transmetimi të drejtpërdrejtë në Kanada.

Policia kanadeze përdori një "filtër mace" aksidentalisht në një konferencë shtypi për një vrasje të dyfishtë që u transmetua drejtpërsëdrejti në faqen Facebook të saj.

Janelle Shoihet duket të ketë karakteristika të maces në një video të konferencës, me veshët e maceve që vërshuan nga flokët dhe mustaqe në faqet e saj.

Rreshterja fajësoi stafin për 'vështirësi teknike' pasi përdoruesit e Twitter filluan të bënin humor pasivisht me të.

Konferenca për shtyp ishte për vrasje të dyfishtë të një gruaje amerikane, 24 vjeçe dhe të dashurit e saj australian, 23 vjeç, të cilët u zbuluan këtë javë.

 

 


Diçka e tillë ka ndodhur edhe me politikanin palestinez i cili u shfaq me të njëjtin filtër teksa jepte një konferencë shtypi duket se Ministri i Jashtëm që e filmoi ‘ka parë anën komike’ të fjalimit të tij.

Marrë nga: mirror.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco