VIDEO/ Një kishë e vërtetë prej gome, janë zhvilluar mbi 5000 ceremoni

VIDEO/ Një kishë e vërtetë prej gome, janë zhvilluar mbi 5000 ceremoni

11:01, 22/07/2019

Diku pranë Shtutgartit në Gjermani shoferët e makinave me siguri do mbeten paksa tyë habitur pasi në një nga ndalesat gjatë rrugës ndeshin në një kishë prej gome e cila është e mbushur me ajër.

Por kjo nuk e pengon atë aspak të ketë plotësisht staf me shërbim taks, prift dhe të tjerë të cilët organziojnë vente të ndryshme deri edhe tek dasmat.

Kjo kishë është 15 metra e lartë dhe është krijuar në vitin 2003 si pjesë e një projekti të një kishe protestante gjermane. Kisha ka po ashtu edhe një altar prej gome e madje edhe qirinj të tillë.

Në këtë mini kishë sot numërohen mbi 5000 ceremoni dhe ka vazhdimisht dasma e çifte që kurorëzohen në martesë.

Ndër të tjera në kishë ka edhe shfaqje interaktive jo vetëm ceremoni martesore po ashtu edhe festa ditëlindjesh apo pagëzimi.

Marrë nga: catersnews.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco