FOTO/ Njihuni me 10 qytetet më të pastra në botë

FOTO/ Njihuni me 10 qytetet më të pastra në botë

08:45, 19/07/2019

Rrethinat e shkatërruara dhe rrugët e këqija mund të largojnë këdo dhe vizitorët janë të detyruar të lenë përshtypje negative të vendit ku kanë qenë.

Këto ditë, pastërtia është një shqetësim kryesor edhe për turizmin. Kështu që një qytet sa më i pastër, aq më shumë turistë tërheq.

Ne ju prezantojmë 10 qytetet më të pastra në botë:

10. Freiburg, GjermaniImage

9. Oslo, NorvegjiImage

8. Helsinki, FinlandëImage

7. Wellington, Zelanda e ReImage

6. Kopenhagen, DanimarkëImage

5. Kobe, JaponiImage

3. Honolulu, HawaiiImage

2. Adelaide, AustraliImage

1. Calgary, Kanada - qyteti më i pastër në botëImageMarrë nga: wadsor.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco