FOTO/ Australia që do na bënte të iknim me vrap pa u menduar…

FOTO/ Australia që do na bënte të iknim me vrap pa u menduar…

12:10, 18/07/2019

Për fat të keq për ne, Australia nuk është plotësisht e populluar vetëm nga vendasit miqësorë, kangurët e këndshëm dhe koalat e bukura.

Shumë herë dhe në shumë raste është një tokë shumë e rrezikshme dhe dëshmohet mjaft mirë në një set fotosh të mbledhura ku duken merimanga gjigante sa pëllëmba e dorës ose edhe më të mëdha dhe përse jo edhe shumë helmuese.

Në pjesën më të madhe, vendi i ka borxh reputacionin e saj ndaj rreziqeve të pamëshirshme natyrore, kafshëve të egra që jetojnë atje dhe të gjitha gjërave të tjera që do t’ju bëjnë të ikni me vrap për të mos u kthyer më.

E kishit imagjinuar një gjarpër të varur në abazhurin e dhomës suaj të ndenjes?

Kjo gjë ndodh rëndom në Australinë e largët dhe shumë të dëshiruar nga njerëzit.

Për t'ju treguar se sa e frikshme mund të jetë Australia është ky set fotografish të cilat flasin edhe më shumë se vetë fjala:

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco