VIDEO/ Njihuni me Mr. Bigglesworth lepuri i lindur pa qime

VIDEO/ Njihuni me Mr. Bigglesworth lepuri i lindur pa qime

11:45, 17/07/2019

Njihuni me lepurin Bigglesworth i cili është një lepur i llojit rex që ka lindur dhe po rritet pa asnjë qime në trupin e tij përveç mustaqeve. Ai sot është thuajse 2 vjeç dhe ka zënë miqësi edhe me disa lepuj të tjerë të zakonshëm. Të gjithë lepujt e tjerë u shitën menjëherë përveç tij.

Të zotët aktualë të tij sapo mësuan këtë fakt e adoptuan menjëherë. Ai preferon të ushqehet në një pjatë dhe preferon veçanërisht sallatën jeshile.

Veterinerët besojnë se ai ka lindur kështu për shkak të një çrregullimi gjenetik.

Sot ai është bërë personazh në Instagram dhe ka mbi 70 mijë ndjekës. 

Marrë nga: dailymail.co.ko-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco