FOTO/ Skenat e krimit dikur 1920-1970

FOTO/ Skenat e krimit dikur 1920-1970

13:36, 16/07/2019

Fotografitë e skenave të ndaluara kriminale janë marrë nga arkivi i Departamentit të Policisë së Los Anxhelesit dhe tregojnë realitetin e zymtë të botës së krimit në qytet gjatë epokës së artë të Hollivudit.

Fotot e zymta, por interesante, të marra nga LAPD midis 1925 dhe 1970, nga Koleksioni Fototeka janë pjesë e një ekspozite që aktualisht është shfaqur në galerinë e Shtëpisë së Luçisë në LA.

ImageDy trupa qëndrojnë të rrëzuar mbi një tavolinë restoranti në një atentat të zhvilluar në gusht 1933

ImageDy vrima të plumbave thyejnë xhamin e dritares së makinës në vitin 1926 

ImagePolicia heton zbulimin e një trupi të vdekur nën një urë në 1955

ImageNjë mashtrues në LA merret në foto nga policia fillim të viteve 1930

ImagePasojat e vjedhjes së dyqaneve të stolirave kur u vraë një kalimtar i pafajshëm në vitin 1932 

ImageNjë grua e ulur tregon kofshën e saj në një foto të marrë në vitin 1952 

ImageNjë trup i vdekur shtrihet në tokë me një armë në dorën e tij në një foto të vitit 1926 

ImageMaila Nurmi, si Vampire, dalë në vitin 1955. Aktorja ishte objektivi i një tentative vrasje pasi një njeri e mbylli në apartamentin e tij dhe e terrorizoi atë për katër orë.

ImageLikur Bruce, ikona e komedisë pati disa tentaiva për humbjen e jetës dhe përfundimisht vdes në gusht 1966 nga mbidoza  

Marrë nga: mirror.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco