Fotot e rralla të prapaskenave të filmave, si realizohen!

Fotot e rralla të prapaskenave të filmave, si realizohen!

11:41, 11/07/2019

Këto imazhe të pabesueshme tregojnë se si skenat filmike të Hollivudit u filmuan për krijimin e efekteve dhe imazheve të mrekullueshme të cilat kanë rezultuar në fund.

Po ndajmë një paraqitje të rrallë prapa skenës së asaj se si këto filmime fantastike kanë rezultuar në film përfundimisht.

ImageSteven Spielberg në nofullat e Bruce, peshkaqen animatronik, i projektuar për filmin e vitit 1975

ImageModele të automjeteve të përdorura në filmin e 1991, Terminator 2

ImageKjo foto është nga Bolaji Badejo, një student nigerian që mbante kostumin e Alien në rolin e tij të vetëm të filmit, duke marrë një pushim gjatë filmimit për vitin 1991 

ImageBruce, peshkaqen animatronic në ndërtim për Jaws, 1975

ImageKy është T-Rexi animatronic në 1993 gjatë xhirimit të Jurassic Park

ImagePas skenave të filmit Muppets, 1979

ImageNjë model real i jetës së Nju Jorkut u bë për të mbushur një skenë ku policia përdori një hartë digjitale në filmin e vitit 1997, Escape from New York - teknologjia në atë kohë nuk ishte mjaft e përparuar për të krijuar një hartë dixhitale

ImageNjë anëtar i ekuipazhit krijon modele në filmin e animuar të bukur të errët, Corpse Bride (2005)

Marrë nga: thesun.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco