FOTO/ Artisti i fotografive mahnitëse nga lartësia!

FOTO/ Artisti i fotografive mahnitëse nga lartësia!

10:04, 11/07/2019

‘Kam lindur në Oradea më 9 prill të vitit 1973. Kam qenë fotograf për më shumë se 20 vjet. Preferoj portrete, aktorë, fotografi ajrore dhe rrugë.

Në vitin 2013 aktiviteti im fotografik mori një kthesë drejt fotografisë artistike dhe arrita të bëhesha një artist i EAAFR (Shoqata e Artistëve Rumunë) duke arritur të fitoj 685 çmime (185 medalje ari / 1 vend të parë/ trofe) në 58 vende.

Kam pasur disa ekspozita individuale dhe grupore të fotografisë. Kam marrë pjesë gjithashtu si gjyqtar për artistë të rinj në Bullgari, Kroaci, Ekuador, Danimarkë, Gjeorgji, Kinë, Itali, Australi, Indi, Singapor dhe Rumani.

Prej vitit 2016 fillova shkollën e parë të fotografisë të autorizuar në Oradea me autoritetin e Ministrisë së Punës dhe Ministrisë së Arsimit nga Rumania.

Një pjesë të mirë të fotografive e kam realizuar nga ajri dhe kam marrë edhe medalje të shumta ari. Fitova Çmimet Drone 2018 në kategorinë Abstrakt’!/ Ovi D. Pop

Image

Image

Image

Image

Image

Image

f.h/SYRI.NET

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco