FOTO/ Qiramarrësit largohen ndërsa pronarja mbytet në lot kur shikon dëmet

FOTO/ Qiramarrësit largohen ndërsa pronarja mbytet në lot kur shikon dëmet

15:37, 25/06/2019

Një pronare shtëpie mbeti e tmerruar kur gjeti banesën e saj në një gjendje të ndyrë duke bërë që 3 persona të sëmureshin kur hynë në shtëpi për të parë gjendjen.

Qindra shishe alkooli dhe kanoçe të zbrazëta u gjetën në shtëpi së bashku me gazetat e vjetra, kuti të përdorura për ushqim të gatshëm dhe të konservuar, qen dhe kuti të zbrazëta.

Qiramarrësi thuhet se është zhdukur dhe u largua nga shtëpia, në Rumney, Cardiff duke e lënë atë në një gjendje të tmerrshme, me fotografi që zbulonin malet e mbeturinave, kutitë e birrës dhe paketat e duhanit të hedhura në dysheme. Prona ishte në një gjendje kaq të papastër që tre persona ishin të sëmurë kur hynë në të.

Ajo është prona e vetme e pronarëve dhe pasi ajo e pa nuk u përmbajt dot dhe filloi të qajë.

Ajo tha mes lotësh: "Më është thyer zemra duke parë shtëpinë time në këtë gjendje. Bëra gjithçka që të ofroja një ambient të përshtatshëm për një qiramarrës. Thjesht nuk mund ta besoj sesi dikush mund të bëjë diçka të tillë. Dyshemetë, bordet, kuzhina, janë të gjitha të shkatërruara dhe mua do të më kushtojnë mijëra dollarë”.

Marrë nga: dailymail.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco