Disa njerëz lindin me vrima të vogla mbi veshët e tyre, kjo është arsyeja

Disa njerëz lindin me vrima të vogla mbi veshët e tyre, kjo është arsyeja

12:30, 19/06/2019

Vetëm më pak se një për qind e njerëzve lindin me vrima të vogla në vesh, por ato janë shumë më të zakonshme në Azi.

Në Mbretërinë e Bashkuar, vetëm një për qind e njerëzve i kanë ato. Në SHBA, frekuenca është më e ulët, dhe në Azi dhe pjesë të Afrikës, rreth 4-10 për qind e njerëzve mund të preken prej tyre.

Por ato nuk janë një shenjë e diçkaje të çuditshme ose simptomë e një çështjeje shëndetësore, dhe kjo është thjesht diçka e quajtur sinus preaurikular.

Ta themi thjesht, janë fiks si ato brimat e vogla në faqe që shfaqen tek disa njerëz kur buzëqeshin por në këtë rast ndodhen aty ku takohet fytyra me kërcin e veshit.

Image

Marrë nga: mirror.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco