Fiton 78 milionë $ në lotari por blen vetëm një xhaketë të re 377 $

Fiton 78 milionë $ në lotari por blen vetëm një xhaketë të re 377 $

12:38, 17/06/2019

Një çift që fitoi një çmim prej 73 milionë $ në një lotari tregojnë se ende nuk kanë vendosur sgjë midis tyre dhe nuk e kanë jetur një vendim të përbashkët.

Fred dhe Lesley Higgins nga Laurencekirk, Aberdeenshire, thonë se ata ende shijojnë mini pushimet në Skocinë e tyre dhe se ende nuk preferojnë të ikin shumë larg apo të marrin një shtëpi në Karaibe apo Monako.

Zonja Higgins, tregon se pavarësisht kësaj pasurie të madhe që ajo dhe bashkëshorti zotërojnë sot ende nuk e kanë aspak të lehtë të shkëputen nga zakonet e tyre të vjetra dhe nga stili i tyre i jetesës me të cilin janë mësuar prej shumë vitesh tanimë.

Gjithashtu ata tregojnë se nuk kanë ndonjë dëshirë të madhe për të shpenzuar në veshje apo në një jetesë luksi dhe po mendojnë të bëjnë një festë të bukur modeste me rastin e përvjetorit të martesës së tyre.

Marrë nga: mirror.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco