FOTO/ Ka ende shpresë: Njihuni me të riun që dhuroi jetën për kafshët

FOTO/ Ka ende shpresë: Njihuni me të riun që dhuroi jetën për kafshët

14:39, 16/06/2019

Kafshët i përkasin kësaj toke po aq sa edhe ne, dhe ndoshta edhe më shumë. Por në vend që t'i mbajnë dhe t'i duan, shumë njerëz i dëmtojnë ato për përfitimet e tyre. Dean është një njeri i përkushtuar dhe ai la gjithçka për të shpëtuar kafshët e egra të Afrikës së Jugut.

Këtu është historia e tij frymëzuese për t'i dhënë njerëzimit disa shpresa ... Ai i donte kafshët që kur lindi dhe vendosi t'i kushtonte atyre gjithë jetën e tij.

Dean ka punuar në projekte të ndryshme vullnetare për kafshët dhe më vonë, ai e la karrierën e tij si një planifikues financiar dhe shkoi në Afrikën e Jugut për të qenë me kafshë të egra gjatë gjithë kohës.

Ai shiti të gjitha sendet e tij dhe përdori paratë për projektin e tij.

Familja e tij nuk e dha mbështetjen e tyre në fillim, por pastaj e kuptuan rëndësinë që kafshët kishin dhe ende edhe sot kanë për djalin e tyre.

Me projektin e tij ai ka krijuar një vend të shenjtë për këto kafshë dhe i ka strehuar ato kur i ka gjetur të braktisura ose kur i ka parë teksa jetonin në kopshte zoologjike në kushte të tmerrshme dhe të pa përshtatshme.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco