VIDEO/ Një mori mizash pushtojnë Rusinë, njerëzit mbyllen brenda

VIDEO/ Një mori mizash pushtojnë Rusinë, njerëzit mbyllen brenda

13:57, 16/06/2019

Një ‘murtajë’ e frikshme dhe misterioze ka përfshirë fshatrat e largëta ruse këtë javë duke shkaktuar pretendime se qindra mijëra miza që pushtuan zonën ngjanin si pjesë e një "skenari apokaliptik".

Ky skenar tronditës u zbulua në disa fshatra të largëta Ruse këtë javë, duke bërë që zyrtarët të nisin një hetim mbi misterin.

Qindra mijëra miza zbritën në fshatrat përgjatë rajonit malor të Uralit të Rusisë këtë javë.

Mizat e mëdha kanë ngjallur panik mes fshatrave, mes frikës se mizat mund të përhapnin sëmundje tek banorët.

Marrë nga: bbc.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco