VIDEO/ Çifti i traditave, bën 3 dasma në 1 vit

VIDEO/ Çifti i traditave, bën 3 dasma në 1 vit

11:48, 16/06/2019

Echina dhe Lea, të cilët jetojnë në Londër, patën tre ceremoni martese në vetëm 1 vit.

Echina, i cili është nga një grup etnik nigerian, Igbo dhe Lea, prejardhja e së cilës është Antiguane dhe Xhamajkane, dëshironin të nderonin plotësisht dy kulturat e tyre kur edhe vendosën të martoheshin.

Ata bënë një dasmë të zakonshme në kishë si katolikë dhe më pas një tjetër tradicionale nigeriane Igbo si edhe një dasmë tejet tradicionale ku të dy u veshën në të bardha dhe organizuan një festë të bukur në një restorant.

Marrë nga: bbc.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco