Kujdes sa mesazhi që dërgoni, Whatsapp mund t’ju ndëshkojë!

Kujdes sa mesazhi që dërgoni, Whatsapp mund t’ju ndëshkojë!

21:46, 14/06/2019

WhatsApp do të ndërmarrë veprime ligjore kundër përdoruesve që abuzojnë me mesazhet.

Kompania shpreson që të ndalohet abuzimi i shërbimit të ofruar nga përdoruesit falsë, të cilët dërgojnë mesazhe në shumë numra. Deri tani këta përdorues janë bllokuar dhe u është hequr aksesi nga shërbimet e WhatsApp-it, por kompania ka vendosur që të ndëshkohen të gjithë ata që abuzojnë.

Në hapësirën e pyetje-përgjigjeve nga Facebook-u, kompania që zotëron WhatsApp-in, nga data 7 dhjetor ka publikuar se mesazhet automatike dhe abuzimet me shërbimin nuk do të tolerohen.

“WhatsApp është bërë për mesazhe private dhe ne kemi vendosur disa limite, më shumë se 2 milionë profile janë bllokuar në gjithë globin”, tha një zëdhënës i kompanisë.

Aplikacioni aktualisht ka 1.5 miliardë përdorues aktivë dhe gjatë këtij viti është ndaluar “forward” (transferimi i një mesazhi) në më shumë se 5 përdorues në të njëjtën kohë.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco