NjĂ« pije e preferuar i kushtoi adoleshentes 100 ‘flluska çaji’ nĂ« stomak

NjĂ« pije e preferuar i kushtoi adoleshentes 100 ‘flluska çaji’ nĂ« stomak

10:26, 12/06/2019

E reja e identifikuar me pseudonim Xiao Shen, pinte shumë nga pija e saj e preferuar në shtëpinë e saj në Kinën lindore.

Adoleshentja kishte më shumë se 100 topa të vegjël "flluska çaji" të bllokuara në barkun e saj pasi kishte konsumuar një sasi të konsiderueshme të pijes së saj të preferuar.

14-vjeçarja u dërgua në spital pasi prej kohësh kishte probleme me stomakun dhe madje edhe me kapsllëkun.

Skanimi qĂ« iu bĂ« trupit tĂ« saj, zorrĂ«s dhe stomakut, nxorri nĂ« dukje se vajza nuk kishte mundur tĂ« treste nĂ« organizĂ«m kokrrat qĂ« gjendeshin nĂ« çdo gotĂ« tĂ« kĂ«saj pije dhe nĂ« kĂ«tĂ« mĂ«nyrĂ« ajo kishte krijuar njĂ« mori ‘flluskash çaji’ tĂ« pa tretura nĂ« organizĂ«m. PĂ«rpos tĂ« tjera vajza kishte filluar tĂ« kishte edhe njĂ« bark tĂ« fryrĂ«, dukshĂ«m.

Kjo pije e njohur gjerësisht në Azinë Lindore, zakonisht përmban çaj, qumësht dhe dhjetra topa të vogla, të njohura si "perla" ose "boba".

Ato nxirren nga rrënjët e thata të bimës vendase, Cassava në Amerikën e Jugut dhe zakonisht kanë një shije të butë dhe sipas prodhuesve të tyre nuk do të duhej të përbënin dëm për organizmin.

Marrë nga: sailystar.co.uk-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco