VIDEO/ Ryan Hartshorn bën shpikjen e rrallë: Krijon Vodkën e deles

VIDEO/ Ryan Hartshorn bën shpikjen e rrallë: Krijon Vodkën e deles

11:27, 11/06/2019
A+ Aa A-

Familja e Ryan Hartshorn drejton një baxho delesh në Tasmania. Por mesa duket nuk ishte e mjaftueshme për Ryan që të bënte thjesht djathë nga delet e tij.

Ai aspiroi gjithashtu të bënte vodka, duke përdorur mbetjen e hirrës së mbledhur gjatë procesit të prodhimit të djathit.

Vodka? Nga hirrë djathi? Por si?

Asnjëherë nuk është bërë më parë, por Ryan ka mundur ta bëjë këtë gjë realitet, dhe krijimi i tij, ka fituar nderimet më të larta në Çmimet Botërore të cilat jepen për Vodkan.

ImageImageMarrë nga: cnn.com-Përgatiti: F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Më të lexuarat
Denonco