FOTO/ Fitoi lotarinë por tani endet rrugëve si lypës

FOTO/ Fitoi lotarinë por tani endet rrugëve si lypës

10:21, 21/05/2019

Një fitues i "Lotos" llotari, fitimi i të cilit 4 milionë dollarë është thuajse duke mbijetuar në përditshmërinë e tij dhe është i pa strehë. 

Ky person me precedent kriminal sillet vërdallë rrugëve dhe është përherë në kërkim të lëmoshëve dhe cigareve nga persona të cilët mbase ndiejnë mëshirë për të. ai vjen vërdallë i veshur me një tutëë dhe gjithashtu mban veshur edhe kapele.

Bëhet fjalë për Mark Goodram i cili vetëm një javë më parë, bashkë me shokun e tij, Jon-Ross Watson ishin në një tur në Londër. 

Por Camelot, që drejton këtë lotari, ka frikë se bileta është blerë me një kartë të vjedhur dhe për këtë arsye ky person me precedent penal nuk do të marrë asnjë lekë derisa e kundërta të vërtetohet. 

Ky person ka lënë burgun shumë pak kohë përpara se të bëhej fitues i çmimit marramëndës por fatkeqësisht ende sot endet rrugëve si një lypës. 

Ai do të hyjë në hetim dhe do të përballet përsëri me ligjin derisa të vendoset përfundimisht nëse ai do të marrë diçka nga lekët e fituara apo jo. 

ImageMarrë nga: mirror.co.uk- Përgatiti F.H, SYRI.net 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco