FOTO/ Kampionët botërorë të mjekrrave dhe mustaqeve në foto

FOTO/ Kampionët botërorë të mjekrrave dhe mustaqeve në foto

14:57, 19/05/2019

Kampionati botëror i mjekrrave dhe i mustaqeve 2019 u zhvillua të premten në Antëerp, Belgjikë.

Këtë vit është sponsorizuar nga Snorrenclub Antëerpen - "Moustache Club of Antëerp" në Holandisht - ngjarja tërheq profesionistë të mjekrave dhe mustaqeve nga e gjithë bota për një konventë dhe garë tre-ditore.

Ngjarjet e së Premtes përfshin një konkurs zotërinj, me realizime plot kreativitet të mjekrave dhe mustaqeve përmes metodave të ndryshme ata kanë rezalizuar dizajne dhe pamje të mrekullueshme të tyre.

Marrë nga: The Guardian, Përgatiti-F.H, Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco