FOTO/ Guxoi dhe e bëri: Llampa fantastike nga ‘Game of Thrones’

FOTO/ Guxoi dhe e bëri: Llampa fantastike nga ‘Game of Thrones’

14:13, 19/05/2019

Ndërsa ditët që çojnë drejt fundit të episodit të fundit të The Game of Thrones po përfundojnë, miliona fansa janë duke u ankuar kudo munden për këtë fund sezoni për shkak se edhe cilësia e pamjeve është e jashtëzakonshme dhe këtë askush nuk mund ta mohojë.

Ndër pamjet më të mrekullueshme të këtij sezoni të fundit është me siguri edhe skena e fluturimit të dragonjve gjigantë të cilët lëshojnë vazhdimisht zjarr nga goja e tyre.

I frymëzuar nga një nga simbolet më ikonike të shfaqjes, artisti bullgar Daniel i Kvant krijoi një llambë në 3D që duket si një dragua që fryn zjarr.

25cm i lartë dhe 25cm i gjatë, llamba u krijua duke përdorur teknologjinë 3D të printimit dhe është në shitje për 63.59 dollarë.

Ju mund ta kapni një në dyqanin në etsy të Daniel, megjithëse kieni parasysh se numri i tyre është i kufizuar.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco