FOTO/ Një biftek i cili kushton 1,200 $

FOTO/ Një biftek i cili kushton 1,200 $

13:33, 19/05/2019

Janë të largëta ditët kur një restorant i caktuar ofronte pjata me përmbajtje të vogël në sasi dhe kur njerëzit bënin nga 1 deri në 6 porosi.

E modës sot është bërë të ngrënit në një sasi dhe format të madh. nga një peshk i tërë, në një derrkuc të plotë, në pjesë të mëdha mishi nga një qengj, bifteqe për një person apo dy dhe vlerat e tyre kanë arritur deri në 1,200 $ dhe ku tjetër veçse në Las Vegas.

Së bashku me prerjen masive të mishit në këtë restorant, tryezat u shërbejnë një shumëllojshmëri të gjashtë pjatave të tjera të cilat përmbajnë, karavidhe, djathë, misër të kremoz me gaforre mbretërore dhe speca të pjekur, kërpudha djathë dhie dhe spinaq me krem me vezë të zier dhe guda si edhe zhardhokë kërpudhash.

Chef Patrick Munster thotë se një deri në dy "gosti" të tilla porositen çdo javë dhe se rëndësishme është që ju të bëni një kërkesë paraprake në këtë restorant për të përfituar nga ky vajt i shijshëm sepse kuzhinierët bëjnë impenjim paraprak për përgatitje e tij.

Ky vakt është i përshtatshëm për 12 vetë po ka patur edhe raste që në restorant është shërbyer edhe për 8 persona.

Marrë nga cnn.com Përgatiti-F.H, Syri.net 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco