VIDEO/ Kapet peshku ton 300 kg që vlen 43 mijë dollarë!

VIDEO/ Kapet peshku ton 300 kg që vlen 43 mijë dollarë!

11:07, 19/05/2019

Çfarë peshkimi i jashtëzakonshëm!

Toni gjigant shkon në shfaqjen në Festivalin e Azisë.

Ai ka një peshë marramëndëse prej më shumë se 300 kilogramë dhe do të bëhet pjesë e një festivali aziatik lidhur me këtë tematikë.

Festivali i Kuzhinës në #Guangzhou, kryeqytet i provincës Guangdong të Kinës Jugore është mbajtur më 17 maj.

Ky peshk si një ndër tonet më të mëdha që është kapur ndonjëherë është vlerësuar me një çmim prej  43,434 $./f.h/Syri.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco