VIDEO/ Shpëton në kohë qenin i cili thuajse po mbytej

VIDEO/ Shpëton në kohë qenin i cili thuajse po mbytej

14:39, 16/05/2019

Në një provincë pranë Detit të Zi në Turqi që nuk është bërë e ditur, një qenush i vogël u shpëtua mrekullisht nga një banor i zonës pasi në momentin kur ishte duke ngrënë vaktin e tij ai thuajse ishte mbytur.

Sipas mediave të huaja, e cila ishte thuajse duke u mbytur nga një copë sallami që konsumoi u shpëtua nga Omer Yilmaz.

Ai i shpëtoi jetën qenushit duke i bërë atij një masazh në zemër dhe pastaj duke bërë një frymëmarrje artificiale me të.

Pas disa minutash përpjekjesh, më në fund arriti të rikthente rrahjet e zemrës së qenushit, si dhe frymëmarrjen – dhe qenushi dukej mirë.

E gjitha ndodhi pasi një tregtar që po e ushqente, vuri re se qenushi nuk po merrte frymë dhe ka ndërhyrë menjëherë duke e shpëtuar atë në kohë. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco