VIDEO/ McLaren GT i ri është një super-makinë e projektuar për rehati dhe shpejtësi

VIDEO/ McLaren GT i ri është një super-makinë e projektuar për rehati dhe shpejtësi

12:19, 16/05/2019

Kompania britanike ‘McLaren’ bën makina të mëdha sportive. Ato janë të shpejta, të zhurmshme dhe duken tamam si anije kozmike.

Por, ndryshe nga ‘Ferrari’ ose ‘Aston Martin’, kompania nuk ka bërë kurrë një makinë të madhe e cila të jetë e projektuar për komoditet dhe rehati.

Kjo makinë e re është më e gjatë, më e qetë dhe ka hapësirë shumë më të madhe se makinat sportive McLaren. Ka nevojë vetëm për më pak sforco nga ana e drejtuesit të makinës në momentet kur merret një kthesë.

‘McLaren’ ka ofruar më parë 570GT, por kjo ishte me të vërtetë një veturë sportive me disa hapësirë ??shtesë të bagazheve të gdhendura nga mbrapa paksa bulboze.

Ajo nuk ishte projektuar që nga fillimi, të ishte një makinë turne kështu që i mungonte rehatia dhe përsosmëria. Në GT të re, ‘McLaren’ premton një përvojë më relaksuese.

Çmimi i saj është, 210,000 $.

Image

Image

Image

Marrë nga: cnn.com- Përgatiti F.H, SYRI.net 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco