Bualli mbeti në çati dhe u përdor vinçi për ta zbritur

Bualli mbeti në çati dhe u përdor vinçi për ta zbritur

15:38, 15/05/2019

Në Udaipur të Indisë, një buall ka hipur mbi çatinë e një shtëpie por e ka pasur të pa mundur të zbresë prej aty.

Duket se shkalla ka arritur të ngjisë shkallët dhe të hipë në tarracën në katin e parë të shtëpisë por si duket nuk ka mundur të zbresë më prej aty.

Dhe pronari i banesës i cili është vënë në një situatë aspak të favorshme duke mos mundur ta zbresë më kafshën prej atje ka telefonuar punonjësit e Bashkisë duke iu kërkuar atyre ndihmë.

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar shumë njerëz, për të parë se si është zbritur bualli, i lidhur me litarë përmes një vinçi i cili përdoret vetëm për ndërtim. 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco