FOTO/ Foto me ngjarjet më të rëndësishme të botës në një javë

FOTO/ Foto me ngjarjet më të rëndësishme të botës në një javë

11:58, 14/05/2019

Disa prej fotografive që përfaqësojnë ngjarjet më të rëndësishme anë e mbanë botës në një javë të plotë: 4 deri në 10 maj 2019ImageUshtaraket ruse marrin pjesë në paradën e Ditës së Fitores në Moskë që shënon përvjetorin e fitores mbi Gjermaninë naziste në Luftën e Dytë Botërore.

ImageDuka dhe dukessha e Sussex shfaqën foshnjën e tyre, Archie Harrison Mountbatten-Windsor

ImageLojtari i golfit Tiger Woods, i cili fitoi turneun e golfit Masters në prill në moshën 43 vjeç, u dekorua me nderin më të lartë civil të Amerikës, Medaljen Presidenciale të Lirisë, nga Presidenti Donald Trump në ceremoninë e Shtëpisë së Bardhë.

Image

ImageLucas Moura shënoi një fitore dramatike në minutën e 96-të për të kapur një përballje të mrekullueshme të Tottenham kundër Ajax dhe krijoi një finale  në Ligën e Kampionëve kundër Liverpulit.

ImageKëngëtarja amerikane Ciara arrin për Met Gala 2019, një ngjarje vjetore me përfitimi për Institutin e Kostumeve në Muzeun e Artit Metropolitan në Nju Jork.ImageBharatiya Janata mbështetësit e Partisë morën pjesë në një tubim, ndërsa kryeministri indian Narendra Modi rriti retorikën përpara fazës VI të zgjedhjeve të përgjithshme të Indisë në Allahabad.

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco