FOTO/ Natyra dhuron spektakël në Elbasan, ja çfarë ka ndodhur

FOTO/ Natyra dhuron spektakël në Elbasan, ja çfarë ka ndodhur

20:38, 01/05/2019

Një fenomen i veçantë natyror ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Elbasanit.

Teksa të gjithë ankohen për reshjet e përditshme të shiut, qytetarët e Elbasanit kanë parë spektakël me ylberin që zbukuroi qytetin për disa minuta.

“Foto dhe video te rralla, te bera sot me 1 maj 2019 afersisht me 19.00, nga taraca e pallatit ku banoj. Ne jo me shume se 15 minuta, ylberi, madje dy te tille, kane demonstruar nje perthyerje te rrezeve te diellit qe rralle mund te haset duke ndricuar pjesen e qytetit dhe panoramen pas tyre. U mrekullova dhe u ndjeva me fat qe rastisa ne momentin dhe vendin e duhur per ta kundruar e madje fotografuar dhe filmuar. Besoj, kush me shume e kush me pak, e pane te gjithe qytetaret e Elbasanit”, shkruan në Facebook ish kryebashkiaku dhe deputeti i Partisë Demokratike në Elbasan.

 

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco