FOTO-VIDEO/ Njihuni me macen 15 kg e cila u bë e famshme në Instagram

FOTO-VIDEO/ Njihuni me macen 15 kg e cila u bë e famshme në Instagram

14:54, 01/05/2019

Duke parë fotografitë e kësaj mace gjigante, mund të mendojmë se imazhet janë mbase të modifikuara apo të fotoshopuara.

Pasi kjo mace me emrin, Bronson peshon dy herë më shumë se një mace e mesme plot 15 kg, dhe për disa duket si një version i jetës reale të Garfieldit, por le të themi vetëm se gjendja e tij nuk është aspak qesharake.

Madhësia e Bronson i trondiste të gjithë kur ai u la në Shoqatën Humanitare të Miçiganit Perëndimor pasi pronari i tij vdiq.

Stafi i shoqatës beson se ai ka qenë ushqyer me shumë koketa duke marrë shumë karbohidrate disa herë gjatë ditës, për një periudhë të gjatë kohore.

Bronson tani është birësuar nga Mike Wilson, 35 vjeç dhe Megan Hanneman, 29 vjeç. Çifti ishte i mërzitur kur u takua me macen: "Kur pamë së pari Bronson u tronditëm sepse nuk kishim parë ndonjëherë një mace të madhësisë së tij. Ishte e madhe. Ai me të vërtetë kishte nevojë për ndihmë”, tha Mike.

Pronarët e rinj të Bronsonit mendojnë se pronari i tij i mëparshëm (që besojnë se ka qenë një person i moshuar jo shumë i lëvizshëm) i dha shumë ushqim dhe në mënyrë të vazhdueshme.

Fillimisht, strehimi dyshonte se Bronsoni mund të kishte pasur disa probleme shëndetësore që shkaktuan peshën e tij mbresëlënëse.

Megjithatë, të gjitha testet nuk treguan ndonjë patologji. F.H, SYRI.net

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

We’ve been going through old Bronson videos and came across one from shortly after bringing him home. We’re a bit blown away by how much better he’s able to get around these days. It used to look pretty awkward and painful. . . For the last year, we’ve had an ottoman at the end of our bed to help Bronson get up and down. Our bed is 28“ (71cm) tall and the ottoman splits that distance in half. A couple days ago, he jumped all the way down from the top of the bed rather than taking the ottoman route. It was a little scary/exciting. It was scary because he’s still pretty heavy and it doesn’t seem like it would be very good for his joints. He’s also larger than he should be for going under anesthesia, in case he did get hurt. . . His vet has suggested we wait for him to get under 25lbs (11.3kg) before going under. So until then, we’re trying to be extra careful that he doesn’t hurt himself. But after all the scare, we were really happy that he’s feeling strong enough to make such a jump. ????‍?? . . ????Same Ol’/Golden days by Philip E. Morris

A post shared by I Am Bronson Cat (@iambronsoncat) on

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco