FOTO/ Ushtria indiane ka pohuar se ka gjetur gjurmët e këmbëve të një Jeti

FOTO/ Ushtria indiane ka pohuar se ka gjetur gjurmët e këmbëve të një Jeti

12:51, 01/05/2019

Yetit të cilat njihen si kafshë të lashta që ecin në dy këmbë dhe kanë pamjen e një ariu janë të vërteta dhe janë në lëvizje të paktën sipas ushtrisë indiane, e cila tha të hënën se ekipi i tij i ekspeditës në malin e Nju Jorkut u pengua në një sërë "këmbësh të fshehta" në Nepal këtë muaj.

Jo, ne nuk po konfirmojmë që kjo krijesë që është kthyer në thuajse të pakapshme ekziston. Por, ndërsa printimet mund të jenë mashtrime, raporti duket të jetë real.

Ushtria shkroi në llogarinë e Twitterit nga llogaria zyrtare e tij të hënën se një ekip ekspeditash kishte ardhur me "këmbët misterioze të bishës mitike yeti", që mateshin në 32 × 15 inç afër Makalu Base Camp më 09 prill 2019. Postimi përfshinte disa foto.

Besimtarët e vërtetë në Twitter përgëzuan ushtrinë. Por, në përgjithësi njerëzit nuk e besuan këtë postim duke shprehur haptazi skepticizmin e tyre lidhur me ngjarjen.

 


Marrë nga: sciencealert.com- Përgatiti F.H, SYRI.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco