VIDEO/ Video shpërthimi i kapsulës SpaceX mund të jete i vërtetë

VIDEO/ Video shpërthimi i kapsulës SpaceX mund të jete i vërtetë

12:00, 01/05/2019

Një memorandum i marrë nga Orlando Sentinel duket të konfirmojë se një video që tregon një shpërthim gjatë një prove të kapsulës së SpaceX është autentik - gjë që, siç thekson gazeta, as sipërmarrja hapësinore e udhëhequr nga Eloni, as NASA, nuk e kanë pranuar publikisht deri më tani.

Videoja e shpërthimit të dukshëm u shfaq për herë të parë në një llogari në Twitter që më vonë e fshiu postimin, edhe pse është duke qarkulluar në YouTube.

SpaceX dhe NASA kanë mbetur ngushtë në lidhje me incidentin, duke iu referuar vetëm si një "anomali" dhe duke u zotuar të hetojnë.

Emaili nga NASA i tha punonjësve të Jacobs se ata ishin "të ndaluar të fotografonin ose filmonin aktivitetet operacionale që ndodhin në pronën e KSC CCAFS përveç nëse kishin autorizim zyrtar".

"Është në dorën e NASA-s dhe kompanive të tjera për të bërë publik çdo lloj informacioni që ata e konsiderojnë të vlefshëm për t’u ndarë me të tjerët”.

Marrë nga: sciencealert.com- Përgatiti F.H, SYRI.net

© SYRI.net

Lexo edhe:

Komentet

Shto koment

Denonco